KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13229255
nr 1322 9255
Gérard Titus-Carmel
(f. 1942), Frankrike
Blandteknik, "Monument á la métode". Signerad, daterad 1971, numrerad 93/100. Färgserigrafi och kollage. Bladets mått: ca 54x74 cm
Kondition: kasetten skadad
Gérard Titus-Carmel, fransk bildkonstnär född 1942.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 27 april 2020
kl 19:41:44
21/4 20:48:21
Gérard Titus-Carmel
Läs mer om Gérard Titus-Carmel