KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13229255

nr 1322 9255

Gérard Titus-Carmel

(f. 1942), Frankrike

Blandteknik, "Monument á la métode". Signerad, daterad 1971, numrerad 93/100. Färgserigrafi och kollage. Bladets mått: ca 54x74 cm

Kondition: kasetten skadad

Gérard Titus-Carmel, fransk bildkonstnär född 1942.

Utrop:

700 kr

Såld:

500 kr

måndag 27 april 2020
kl 19:41:44

21/4 20:48:21 1      Vinnande bud

Gérard Titus-Carmel

Läs mer om Gérard Titus-Carmel